Judas Priest Revival ST

Historie kapely

 

Kapela vznikla v roce 2007 pod názvem Hellriders, s orientací repertoáru na skladby britské heavy metalové legendy Judas Priest. I přes skromné složení ve třech (basa + zpěv, bicí, kytara), bylo její vystupování vcelku úspěšné. Na muzikanské scéně kapela působila přes dva roky, kdy koncertovala převážně v Jižních Čechách. Počátkem roku 2010 vydává své první a zároveň poslední CD In Memory. V březnu 2010 po neshodách uvnitř kapely dochází k jejímu rozpadu.

Po skoro roce hledání a marných snah obnovit tuto formaci se stejným repertoárem se vkládá razantně do věci kytarový heavy metalový mág Míra Fugas Šuba, který se svým bývalým spoluhráčem v legendární šumavské kapele osmdesátých let Labyrint, Mírou Slapničkou vytváří fungující a šlapající kytarovou dvojici. Na pozici frotmana se vrací tentokrát bez basy, aby se mohl zpěvu věnovat naplno, zpěvák Pepa Horňák. Rytmiku kapely zajišťují metaloví nadšenci, basa – Emil Palivec a bicí – Michal Charvát. Kapela příjímá nový název – Judas Priest revival ST. ST (jako Strakonice, z důvodu rozlišení od pražského revivalu). I přes velkou vzdálenost jednotlivých členů kapely, od Sedlčan po Kašperské Hory, kapela pravidelně zkouší a buduje repertoár. Po necelých třech měsících má za sebou první úspěšné vystoupení 26.6.2011 v Kašperských Horách.

Do konce roku 2011 kapela stihne ještě několik koncertů, kdy vystupuje i se skvělými kapelami jako ACDC revival, nebo Doga. Bohužel ale jako snad každou kapelu, tak i tuto začíná brzdit postupně narůstající krize, způsobená rozdílností názorů na způsob fungování a přípravy kapely. Krize se přenáší i do roku 2012 a po odehrání koncertu v Berouně počátkem února vrcholí odchodem Fugase. Pro kapelu je to veliký problém, protože Fugas je výborný kytarista a najít náhradu bude velice obtížné. Naštěstí díky nadšení a usilí zbylých členů udělat vše pro to, aby se tato docela dobře rozjetá kapela nepoložila, se kytaristu podařilo sehnat. Je jím zkušený rockový harcovník Vladimír Pajer. Kapela má za sebou první úspěšnou zkoušku a jede dál.

Uplynul další rok, kapela se více sehrává, usazuje a rozšiřuje repertoár. Začátkem roku 2013 se ujímá postu managera Jana Burianová. Bohužel po odehrání několika koncertů příchází koncem dubna 2013 pro kapelu další rána. Michal je postižen těžkou nemocí a nachází se ve vážném zdravotním stavu. Kapela je nucena zrušit řadu koncertů. Michal se sice po čase z nemoci dostane, ale další pokračování na postu bubeníka by bylo pro něj riskantní. Nezbývá nic jiného než hledat nového bubeníka. Zalovili jsme tedy ve vodách zkušených rockerů a našli. Na post nového bubeníka nastupuje Miloš Hampergr (kapela Extrakt). Miloš se s nadšením vrhá do práce a tak během necelých 3 měsíců jsme schopni znovu vystoupit na motosrazu ve Strašicích. Kapela více zkouší, zdokonaluje, rozšiřuje repertoár a úspěšně koncertuje do konce roku 2013. Rok 2014 pak zahajuje koncertem v prestižním pražském klubu Vagon.

© Libor Zezula, 2014